Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaGündemDünya Bankası'ndan Türkiye’ye 549 milyon dolarlık kaynak

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 549 milyon dolarlık kaynak

Bloomberg HT’de yer alan habere göre Dünya Bankası merkezi yönetim ve belediyelerde yenilenebilir enerji kullanımını artırma hedefiyle Türkiye’ye 549 milyon dolarlık kaynağın onaylandığını bildirdi.

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu tarafından onaylanan yeni proje, Türkiye’de kamu binalarında yenilenebilir enerji kullanımının arttırılmasına yardımcı olacak.

549 milyon dolar tutarındaki kamu ve Belediye yenilenebilir Enerji Projesi sayesinde Türkiye’nin kamu sektöründe yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılmasını desteklenecek.

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez yaptığı açıklamada “kamu tesislerinde yenilenebilir enerji kullanımı bir yandan artan enerji fiyatlarının belediyelerin enerji faturaları üzerindeki etkisini hafifletirken, aynı zamanda Türkiye’nin iklim taahhütlerini yerine getirmesine de yardımcı olabilir.

Bina sektörünün ülkedeki en büyük enerji tüketen ve vatandaşların sağlığı üzerinde doğrudan etkisi olan karbon salımına yol açan sektörlerden birisi olduğu düşünüldüğünde, Proje ekonomiye ve çevreye birçok fayda sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR