Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaGündemAli Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı ağır yaralandı

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı ağır yaralandı

Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, dün Yunanistan’ın Leros Adası açıklarında denizde kaza geçirdi. Zodyakla kayalıklara çarpan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı ağır yaralandı. 

Yatlarıyla Yunanistan’ın Leros Adası açıklarında tatilde olan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, zodyak botla restorana giderken kayalıklara çarptı. Ağır yaralanan çifti, tesadüfen yakınlarından geçen teknedekiler fark etti. 

Ali Sabancı’nın helikopterle Bodrum’dan İstanbul’a getirilerek Amerikan Hastanesi’ne nakledildiği öğrenildi. 

Vuslat Doğan Sabancı’nın babası Aydın Doğan da özel uçağını Bodrum’a gönderdi.

Doktorlar, Ali Sabancı’nın durumunun stabil olduğunu, dalağının alındığını, kaza sırasında yüzünden de ağır darbeler aldığını belirtti. Ali Sabancı’nın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Sağlık durumunun iyiye gittiği belirtilen Vuslat Doğan Sabancı’nın da Amerikan Hastanesi’ne getirileceği öğrenildi. 

Kaza sırasında zodyak botta bulunan Ali ve Vuslat Sabancı’nın çocukları Şevket Emrecan Sabancı ve Kaan Ali Sabancı’nın ise kazadan yara almadan kurtulduğu öğrenildi. 

Resmi açıklama geldi

Esas Holding deniz kazasına ilişkin olarak sosyal medyadan yapılan açıklama şu şekilde; “Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR