Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaSektörel“Amacımız çağdaş üretim modeline sahip bir Türkiye inşa etmek’’

“Amacımız çağdaş üretim modeline sahip bir Türkiye inşa etmek’’

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen Geleceğe Yatırım Ödülleri – Sivil Toplum 2023 Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül töreninde Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, ‘’Geleceğe Yatırım Ödülleri’ndeki vizyonumuz; sürdürülebilir bir gelecek için güçlü bir ekonomiye ve çağdaş üretim modeline sahip bir Türkiye inşa etmektir’’ diye konuştu.

İnşaat malzemesi sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen Geleceğe Yatırım Ödülleri – Sivil Toplum 2023 ödülleri sahiplerini buldu. CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul’da gerçekleşen ödül törenine Türkiye İMSAD üyeleri ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Sektördeki uygulamaların yaygınlaştırılması hedefleniyor

Geleceğe Yatırım Ödülleri, inşaat malzemesi sektörünün ve bu sektörde faaliyet gösteren kurumların, sürdürülebilir kalkınmaya destek olan paydaşlarıyla birlikte ortak değer yaratarak başarı sağlamasında etkili olabilmek ve sektördeki iyi uygulamaların şeffafça paylaşılarak yaygınlaştırılması hedefiyle gerçekleşiyor.

2017 yılından bu yana, çift yıllarda düzenlenen Geleceğe Yatırım Ödülleri – Özel Sektör, 2021 yılından itibaren tek yıllarda Geleceğe Yatırım Ödülleri – Sivil Toplum olarak düzenleniyor.

İnşaat, mimarlık, çevre, enerji, enerji verimliliği, sürdürülebilir kalkınma alanlarında çalışma yapan Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS)’e kayıtlı sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra proje, çalışma veya etkinlik alanında faaliyet yürüten üniversiteler de bu ödüllere başvuru yapabiliyor.

Kriterleri en iyi şekilde karşılayan sürdürülebilirlik uygulama faaliyetleri, bağımsız bir jüri tarafından belirleniyor. Gerçekleştirilen iyi uygulamaların daha geniş kitlelere duyurulabilmesi içi, tüm başvuruların yer aldığı bir kitapçık yayınlanıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi birinciliğe layık görüldü

Geleceğe Yatırım Ödülleri “Çalışma” kategorisinde 1’incilik ödülünü Türkiye Biyotasarım Takımı çalışmasıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi kazandı. Aynı kategoride 2’ncilik ödülüne Nitelikli Çevre Dostu Dijitalleşme çalışmasıyla Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği (EYODER), layık görüldü. 3’üncülük ödülü ise, University To Career/U2C başlıklı çalışmasından dolayı İş’te Eğitim Derneği’ne verildi.

İstanbul Karbon Zirvesi zirvenin sahibi oldu

Geleceğe Yatırım Ödülleri ‘’Etkinlik’’ kategorisinde ise 1’incilik ödülüne İstanbul Karbon Zirvesi etkinliğinden dolayı, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) layık görüldü. Aynı kategoride, Sürdürülebilirlik Fikir Yarışması etkinliğiyle Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) 2’ncilik, Asfalt Endüstrisinde Yeşil Dönüşüm Konferansı etkinliğiyle Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) 3’üncülük ödülünü kazandı.

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği’nin projesi birinci oldu

Tören kapsamında, ‘’Proje’’ kategorisinde PTT ile Geleceği Düşün Geri Dönüştür Projesi’le Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) 1’incilik ödülüne, MOBA Afet Sonrası Hızlı Kurulabilir Yaşam Ünitesi Tasarımı ve Üretimi projesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2’ncilik ödülüne layık görüldü. Aynı kategoride 3’üncülük ödülünü ise, Farkındalık Artırımı ve Deneyim Paylaşımı Yoluyla Güvenli Mermer Ocak İşletmeciliği Projesi ile Tüm Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) kazandı.

‘’Vizyonumuz sürdürülebilir bir gelecek inşa etmektir’’

Ödül kazananları yürekten tebrik ettiğini ifade eden Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, tören konuşmasında şunları vurguladı: ‘’En başta şunu biliyoruz ki, kaynaklarımız sınırsız değildir. Bugün yaptığımız her faaliyeti gelecekten aldığımız mirasla hayata geçiriyoruz. Özellikle gezegenimizin karşılaştığı büyük sorunlar, bizlere yenilikçi ve sürdürülebilir yatırımlar yapmayı mecburi kılıyor. Sektörümüz tüm bileşenlerini kapsayan ortak bir iradeyle günübirlik çözümlere değil; enerji ve kaynak verimliliği sağlayan, çevre dostu bina anlayışıyla akıllı şehirleri kurmaya dair yatırımlara odaklanıyor. Geleceğe Yatırım Ödülleri’nde paylaştığımız vizyonumuz, sürdürülebilir bir geleceğe, güçlü bir ekonomiye ve çağdaş üretim modeline sahip bir Türkiye inşa etmektir.’’

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR