Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSektörelAsırlık birikimiyle endüstriyel itfaiyecilikte öncülüğünü sürdürüyor

Asırlık birikimiyle endüstriyel itfaiyecilikte öncülüğünü sürdürüyor

Yangınla mücadele hizmetleri, yangın eğitimi ve yangın danışmanlığı alanlarında 100 yıllık geçmişe sahip dünyanın lider tedarikçisi olan Falck’ın, Türkiye kapsamındaki hisselerini devralan Falckon, dünyanın dört bir yanındaki dev şirketlere çözüm ortağı olmayı sürdürüyor. Yurt içi ve yurt dışındaki başarılı operasyonlarıyla Falckon, Türkiye’yi endüstriyel itfaiyecilik sektöründe öncü ülkeler arasına yerleştirmeyi amaçlıyor.

Özel itfaiye hizmetleriyle endüstriyel yapılarda ve büyük tesislerde yaşanması muhtemel riskleri ortadan kaldıran Falckon; birikimi ve yenilikçi çözümleri ile yangınlarla mücadelede dünyanın lider tedarikçisi olmayı sürdürüyor. Yangınlarla mücadeleye ek olarak Falckon, yangın eğitimi ve yangın danışmanlığı alanlarında ulusal ve uluslararası birçok firmaya çözüm sağlıyor.

Türkiye’de 10. yılını geride bırakan Falckon, İngiltere, Belçika ve Hollanda’daki endüstriyel sektör öncülerinden yoğun talep alıyor. Falckon, 2023 yılında Avrupa ve Orta Doğu’da uyguladığı eğitim ve akreditasyon faaliyetlerinin etkisiyle toplam cirosunun yüzde 15’ini yurt dışı satışlarından elde etti.

200 kadrolu personeli ile operasyonlarını gerçekleştiriyor

İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Samsun, Adana, Aksaray, Eskişehir, Ankara ve Kocaeli illerinde kurulu şubeleri bulunan Falckon, Türkiye’nin her ilinde de eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyor. Operasyonlarını aralarında kadın itfaiyecilerin de bulunduğu 200 kadrolu personeliyle gerçekleştiriyor. Dünyada bir ilk olan milyon dolarlık yatırımı FFC (Falckon Fire Commander) kare kod uygulaması sayesinde, operasyonlarda kullanılan tüm ekipmanların 3 dakikada kontrolünü sağlıyor, ekiplerinin doğru yere gitmesine ve doğru kararlar vermesine olanak sağlanıyor.

‘’Tesisleri uluslararası standartlara hazır hale getiriyoruz’’

Odak noktalarına ve faaliyet alanlarına dikkat çeken Falckon Genel Müdürü Anıl Yamaner, ‘’Bizim odak noktamız ve tek işimiz; endüstriyel itfaiyeciliktir. Bütün uzmanlığımız, bilgi birikimimiz endüstriyel itfaiyecilik üzerine kuruludur. Bu temelden çıkarak şirketlerin operasyonlarına katkı sağlamaya, değer katmaya çalışıyoruz. Faaliyet alanımızı tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan sanayi kuruluşları için yangınla mücadele hizmeti, yangın eğitimi ve yangın danışmanlığını kapsayan entegre bir hizmet anlayışı kapsıyor. Bu tesislerde çalışanların ve üretimin yangınlardan etkilenmemesi için tüm tesisi uluslararası standartlarda hazır hale getiriyor ve koruyoruz.’’

“Türkiye’yi endüstriyel itfaiyecilikte öncü konuma getirmeyi amaçlıyoruz”

2024 yılında özellikle uluslararası arenada sektördeki etki alanlarını artırmayı amaçladıklarını vurgulayan Yamaner, “Hizmet ihracatımız şu anda eğitim üzerinde yoğunlaşmış durumda ve hâlihazırda toplam ciromuzun yüzde 15’i yurt dışı satışlardan geliyor. 2024 yılı içerisindeki yatırımlarımız ile birlikte bu oranımızı sene sonunda yüzde 30 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz. Rotterdam operasyonumuz üzerinden yürütülen bu çalışmanın hedefi başta Hollanda olmak üzere, İngiltere, Almanya, Belçika’yı takiben Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsıyor. Bununla birlikte Doğu Avrupa ve Orta Doğu’daki diğer ülkelerden de talep var. Global pazarlardaki ilerleyişimizi sürdürerek, tüm entegre hizmetlerimizle Türk markalarının uluslararası yolculuğuna nitelikli itfaiye hizmeti yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda hem yurt için hem de yurt dışı operasyonlarımız sayesinde Türkiye’yi endüstriyel itfaiyecilik sektöründe öncü ülkeler arasına yerleştirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR