Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSektörelAYAKKABI YAN SANAYİ 70. KEZ BULUŞTU

AYAKKABI YAN SANAYİ 70. KEZ BULUŞTU

Avrasya’nın en büyük, Avrupa’nın ise 2. en büyük fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF, sektörün çatı kuruluşu AYSAD ve Artkim Fuarcılık iş birliği ile ayakkabı yan sanayi malzemeleri, deri, suni deri, tekstil, taban, ökçe, aksesuar, makine, kimyasal ve kalıp üreticilerinin de aralarında olduğu 36 iş kolunu 70. kez bir araya getirdi. 1.13 milyar dolarlık yıllık ticaret hacminin önemli bir kısmını bu fuarda, yurtiçi ve yurtdışı alıcılarla sağlayan ayakkabı yan sanayisi, gelecek için umut olmaya devam etti. 35 yıldır düzenlenen fuarda Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Rusya, Doğu Avrupa ve Balkanlar’ın en önemli ayakkabı ve deri ürünleri üreticileri ile yan sanayi üreticileri buluştu.

1-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuara 313 marka katıldı; 12.374 yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlandı. Birbirinden değerli konuşmacıların yer aldığı 9 özel seminer ve panele yer verilen fuarda, Harry Potter ve Troya filmlerine yemeni yapan yemeni ustası M. Orhan Çakıroğlu geleceğin ustalarının nasıl yetişeceğini anlatırken, 3 kadın girişimci “Girişim, Kadının Doğasında Var” panelinde kadınların erkek egemen sektörde nasıl kendilerine yer bulduğunu seyircilerle paylaştı.

71. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF, 13-16 Kasım 2024 tarihlerinde yine İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR