Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaKültür-SanatBarbie gişede 1 milyar doları aştı

Barbie gişede 1 milyar doları aştı

Warner Bros. Discovery’nin bir birimi olan Warner Bros. Pictures’ın Pazar günü yaptığı duyuruya göre, hasılat rekorları kıran film Barbie, 21 Temmuz’daki ilk gösteriminden bu yana dünya çapında gişe bilet satışlarında 1 milyar doları aştı.

Warner Bros. tarafından yapılan açıklamaya göre; film, ABD ve Kanada’da yurt içi sinemalardan 459 milyon dolar ve yurt dışından 572,1 milyon dolar hasılat yaptığı, toplamda da 1,0315 milyar dolar hasılat elde ettiğini belirtti.

Bu hasılatla birlikte; Barbie filmi bu yılki gişe bilet satışlarında, Illumination ve Universal’in yapımcılığını üstlendiği Süper Mario Kardeşler filminin ardından 2. sıraya yerleşti.

İki filmin de yayınlandığı 21 Temmuz tarihinden beri Barbie filmi ve Oppenheimer filmleri arasındaki rekabet sosyal medyada büyük ses getirmişti. Ancak 16 günün ardından Greta Gerwig’in yönetmen koltuğunda oturduğu “Barbie” filmi, Christopher Nolan imzalı “Oppenheimer”ı geride bırakarak zirveye yerleşti.

Dünya.com’da yer alan habere göre; Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerini paylaştığı film, aynı zamanda yönetmen Greta Gerwig’e tüm zamanların “en büyük açılış hasılatını elde eden kadın yönetmeni” unvanını kazandırdı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR