Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaGündemBayram öncesi kredi kullanacaklara uyarı!

Bayram öncesi kredi kullanacaklara uyarı!

Kurban bayramına sayılı günler kala, bir taraftan seyahat planları yapılırken, diğer yandan tatil rezervasyonları da hız kazandı. Bayram boyunca gerek tatil, gerekse aile ziyareti için 10 milyondan fazla insanın seyahat edeceği öngörülüyor. Bütçesi bu ek masrafları karşılamayanlar ise ihtiyaç kredilerine yöneliyor. BDDK’nın 31 Mayıs tarihli Haftalık Bankacılık Sektörü verilerine göre tüketici kredilerinin toplamının 1,7 trilyon liraya yaklaştığını ifade eden olayinkolayi.com yetkilileri, zaten yüksek olan kredi faizlerine bir de kredi hayat sigortası eklendiğinde, tüketicilerin üzerindeki geri ödeme yükünün daha da arttığını söylüyor. Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin dijital platformu olayinkolayi.com’u kullananlar, borçlarını kendileri ve sevdikleri için güvence altına alan kredi hayat sigortasını, bankalara göre yüzde 40’a varan indirimlerle yaptırabiliyor.

Bayram öncesi sıfır otomobil kampanyaları da hız kazandı

Özellik Bayram dönemi öncesinde hareketlenen ikinci el araç alım satımında bu yıl durgunluk yaşanıyor. Uzmanlar, bunun en önemli nedeninin, otomobil markalarınca ardı ardına açıklanan cazip sıfır araç kampanyaları olduğunu söylüyor. Bayrama sıfır otomobille girmek isteyen tüketiciler, bütçelerinin eksik kalan kısmı içinse taşıt kredilerine yöneliyor. BDDK verilere göre Mayıs sonu itibariyle kullanılan taşıt kredisi tutarı 92 milyar lirayı aştı. Olayinkolayi.com, ihtiyaç kredisi alan tüketicilere sağladığı indirimli kredi hayat sigortası fırsatlarını, taşıt kredisi kullanacaklara da sunuyor.

Kredi kullanacaklara ücretsiz asistanlık hizmeti sunuyor

Hizmete girdiği 2018 yılından bugüne milyonlarca kullanıcısına sigorta yolculuklarında destek veren olayinkolayi.com, sunduğu ücretsiz asistanlık hizmetiyle de tüketicilerin birçok sorusuna, hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt vererek, kolay çözümler sunuyor. Ayrıca olayinkolayi.com’un hesaplama araçlarını kullananlar, gelirlerine göre ne kadar kredi çekebileceklerini kolayca belirleyebiliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR