Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSektörelBilyoner’in İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Selin Esencan Baykal oldu

Bilyoner’in İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Selin Esencan Baykal oldu

Sporda eğlencenin ilk adresi Bilyoner’de önemli bir atama gerçekleşti. Kurumsal büyümeyi ve çalışan memnuniyetini artıran insan kaynakları çalışmaları konusunda zengin bir deneyime sahip olan Selin Esencan Baykal, markanın İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı oldu.


Sektörüne öncülük yapan bir işveren markası olarak yönetim kadrosunu güçlendiren Bilyoner’in, insan kaynakları çalışmalarına Selin Esencan Baykal liderlik edecek. İstihdamda eşitliğe odaklanan ve kadın istihdamına önem veren Bilyoner, Selin Esencan Baykal’ın deneyimleri ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarıyla kurum kültürünü daha da geliştirmeyi hedefliyor.

1985 yılında doğan Selin Esencan Baykal, Koç Lisesi’nden mezun olduktan sonra Fransa’ya giderek, Sorbonne Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.

İş hayatına L’Oreal’de Pazarlama Departmanı’nda başlayan Selin Esencan Baykal, kariyerine Estée Lauder Companies’de İnsan Kaynakları alanında devam etti ve 7 sene boyunca İnsan Kaynakları’nda farklı görevlerde bulundu. 2015 yılında Roche İlaç’ta çalışmaya başlayan Baykal, Medikal ve Klinik Araştırmalar departmanlarına Stratejik İş Ortaklığı yaptı, aynı zamanda da şirketin tüm işe alım sorumluluğunu üstlendi. 2018 yılında Coca-Cola Company’de Kafkaslar, Orta Asya ve Türkiye’den Sorumlu Stratejik İş Ortağı olarak görev yapmaya başladı ve 3 sene süreyle farklı kültürlerden ekiplerle çalıştı. Baykal, Bilyoner’e katılmadan önce Getir’de International Expansion’da yurt dışı İK Operasyonlarından Sorumlu İK Direktörü olarak çalıştı; sonrasında n11’in Getir sistemine katılmasıyla, n11’in İnsan Kaynakları ekibine liderlik ederek, şirketin kültür dönüşümünde rol oynadı. 

Evli ve 10 aylık bir kızı olan Selin Esencan Baykal, 10 sene profesyonel voleybol oynadı. Baykal’ın hobileri arasında, hayranı olduğu Formula 1 yarışlarını takip etmek bulunuyor. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR