Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSektörelBursa, Textile Show’a hazırlanıyor

Bursa, Textile Show’a hazırlanıyor

Tekstil sektörünün kalbi yine Bursa’da atacak. Türkiye’de tekstil endüstrisinin üretim ve ihracat merkezi konumunda olan Bursa, sektörde uluslararası nitelikteki en önemli buluşmalardan biri olan ‘Bursa Textile Show’a bu yıl 9-11 Ekim tarihlerinde ev sahipliği yapacak.

Tekstil sektöründe her yıl binlerce yabancı yatırımcıyı ve yerli iş ortaklarını bir araya getiren fuarın önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sektörün dış ticaret hacmine büyük katkı sağlaması bekleniyor. Tekstil sektörünün en önemli ticari buluşması konumunda yer alan Bursa Textile Show, sektör paydaşları için etkin ve güçlü bir platform olurken, katılımcı ve ziyaretçilerine en son trend ve yenilikleri keşfetme imkanı sunuyor.

Tekstil Fuarlarında Bir İlk: Hızlı Teslimat

Bursa Textile Show, bu yılki konseptiyle sektörün rekabetçi, esnek ve yenilikçiliğine de büyük katkı sağlayacak. Fuarın katılımcı firmaları, Türkiye’de ilk kez Ekim ayında, Bursa Textile Show’da uygulanacak olan Fast Production modeliyle, müşterilerinden gelen talepleri, stoklarındaki ürünlerini kullanarak gerçekleştirecek. Tasarım, üretim ve dağıtım süreçlerini optimize eden firmalar, müşterilerinin taleplerine hızla karşılık verirken, rekabetçi kimliklerini de güçlendirmiş olacak. Fuar, başta Avrupa, Afrika ve Orta Doğu ülkelerinden olmak üzere dünyanın dört bir yanından ziyaretçi bekleniyor. Fuar, yurt dışı ziyaretçilerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerinden alıcıları da bir araya getirecek.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık organizasyonunda Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) iş birliğinde 12. kez gerçekleştirilecek. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 9-11 Ekim 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR