Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaSektörelDermokozmetikte kolajen dönemini başlattı

Dermokozmetikte kolajen dönemini başlattı

Gelner Gıda çatısı altında kurulan ve kolajen üretiminde Türkiye’nin önde gelen markalarından biri olan GNR Collagen, Türkiye’de ilk kolajenli dermokozmetik üretimine başlayan marka oldu. SPF 50 koruyucu güneş kremi başta olmak üzere, kolajenli C vitamini serumu ve kolajenli kapsül maskenin eczaneler ve e-ticaret pazar yerinde satışa sunulacağını belirten Gelner Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, “Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge yatırımlarıyla kısa sürede kendi alanında inovatif birçok ürün geliştirdik. Ürünlerimizin hem iç hem de dış piyasada önemli bir karşılık görmesi, yenilikçi yaklaşımlar geliştirme konusunda cesaretimizi artırıyor. Takviye edici gıda kategorisinde edindiğimiz başarılarımızı, kolajenli dermokozmetik ürünlerimiz ile taçlandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Jelatin ve kolajen alanında faaliyetlerini sürdüren Gelner Gıda, GNR Collagen markasıyla Türkiye’nin ilk kolajenli dermokozmetik ürünlerini üretti. Yakın dönemde eczanelerde ve e-ticaret pazarında satışa sunulacak olan SPF 50 koruyucu güneş kremi, kolajenli C vitamini serumu ve kolajenli kapsül maskenin önemli bir Ar-Ge faaliyetinin sonucu olduğunu ifade eden Gelner Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, “Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge yatırımlarıyla kısa sürede kendi alanında inovatif birçok ürün geliştirdik. Katma değerli üretimi ve markalaşmayı merkeze alarak belirlediğimiz stratejimizde, ürünlerimizin hem iç hem de dış piyasada önemli bir karşılık görmesi, yenilikçi yaklaşımlar geliştirme konusunda cesaretimizi artırıyor. Takviye edici gıda kategorisinde edindiğimiz başarılarımızı, kolajenli dermokozmetik ürünlerimiz ile taçlandırmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirliği merkeze alarak hayata geçirdiğimiz faaliyetlerde, topluma ve çevreye karşı sorumluluklarımızın bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüketicinin beklentisine paralel olarak geliştireceğimiz yenilikçi ürünlerle Avrupa ve ABD başta olmak üzere ihracat pazarlarımızda da önemli bir yol kat edeceğimize inanıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

GÜNLÜK CİLT BAKIMINA BİTKİSEL VE KOLAJENLİ DESTEK

Cildin yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olan kolajen; cilt tonu ve dokusunu iyileştirme, yaşlanma karşıtı etkiler sunma, cildi nemlendirme ve beslemeye yardımcı oluyor. GNR Collagen’in yeni ürünü SPF 50 koruyucu Collagen Güneş Kremi BB Effect, UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlarken geniş spektrumlu filtreler içeren yeni nesil bir cilt bakım ürünü olarak tanımlanıyor. Kolajenli ve C vitaminli serum ise içeriğindeki yoğun oranda kolajen ve bitkisel ekstraktlarla günlük cilt bakımının önemli bir tamamlayıcısı olurken; kolajenli kapsül maske ise cildin gençleşmesine, parlaklığını artırmasına ve daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına katkı sağlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR