Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaGündemEkonomi Koordinasyon Kurulu Toplanıyor

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplanıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında ekonomi koordinasyon toplantısı saat 10.00’da yapılacak. Beştepe’deki toplantıya Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan da kurul üyesi olmamasına rağmen davet edildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplanıyor. Toplantıya; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel katılacak.

NTV’nin haberine göre, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın da kurul üyesi olmamasına rağmen davet edildiği öğrenildi.

Gündem ‘enflasyonla mücadele’ olacak

Gündemde öncelikli başlık enflasyonla mücadele olacak. Ekonomik gelişmelerin de ele alınacağı toplantıda yeni yol haritası masaya yatırılacak. İhracatın ithalata bağımlılığının azaltılması noktasında ilgili kurumların yol haritası da konuşulacak. Son toplantı geçen yıl 27 Aralık’ta yapılmıştı. Bu toplantı yeni dönemin ilk toplantısı olacak. 

Toplantı sonrası açıklama bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR