Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaGündemErdoğan Memur Maaşlarıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

Erdoğan Memur Maaşlarıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim beyanları arasında bulunan memur maaşlarının iyileştirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası hızlıca Meclisimizin takdirine sunacağız” şeklinde belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da düzenleme için Temmuz ayına işaret etmişti. Işıkhan, “Bürokratlarımız çalışıyor. Hedefimiz, torba yasada her tarafı, paydaşları memnun edecek bir sonuca ulaşmak.” dedi.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyanı olduğu için en düşük memur maaşının 22 bin lira olmasının torba yasa teklifinde yer alacağını aktaran Işıkhan, teklifin Meclis’ten kısa sürede geçmesini sağlayacaklarını ifade etmişti.

Işıkhan, “Zaten iki konu vardı. En düşük memur maaşının 22 bin lira olması ve emekli aylıklarında yapılacak iyileştirme, Cumhurbaşkanı’mızın seçim beyanı olduğu için biz bunu torba yasada sunacağız. Meclis tarafından kısa sürede geçmesini sağlayacağız. Meclis tatile girmeden Allah nasip ederse çıkarmayı düşünüyoruz, Temmuz ayında inşallah.” diye konuşmuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR