Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaTeknolojiGetir 2 bin 500 kişiyi işten çıkartıyor

Getir 2 bin 500 kişiyi işten çıkartıyor

Yakın zamanda global faaliyetlerinde küçülmeye giderek Fransa, İspanya, İtalya ve Portekiz pazarlarından çekilen Getir, globalde yeniden yapılanma kararı aldı.

5 ülkede yaklaşık 23 bin çalışanı bulunan şirket yaptığı açıklamada, “Market ürünleri hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir olarak, operasyonel verimliliğimizi önemli ölçüde artırmak için global organizasyonumuzu yeniden yapılandırma kararı aldık.” ifadelerine yer verdi. Bu karar neticesinde şirket, 2 bin 500 çalışanını işten çıkarttı.

Şirket tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Ancak üzülerek aldığımız kararla ekibimizi küçülterek operasyonlarımızı sürdürdüğümüz pazarlarda yaklaşık 2 bin 500 çalışanımızla yollarımızı ayırıyoruz. Bu zor kararı, süreçten etkilenen tüm çalışanlarımız için Getir’in iyi ve adil olma ilkesine sadık kalarak, en doğru şekilde ve faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin yasalarına tam uyum içinde uygulayacağız. Özverili çalışmaları ve şirketimize yaptıkları önemli katkılar için tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

NTV.com’da yer alan habere göre; Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyetlerine devam edeceklerini belirten Getir, “8 yıl önce kurulmasına öncülük ettiğimiz bu iş modelinin geleceğine olan inancımızla önümüzdeki dönemde de sektöre öncülük edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR