Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGündemHepsiburada ile 4 bin coğrafi işaretli ve yöresel ürün e-ticarete girdi, yerel...

Hepsiburada ile 4 bin coğrafi işaretli ve yöresel ürün e-ticarete girdi, yerel üreticinin ticaret hacmi 60 milyon TL’ye ulaştı

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Türkiye’nin her bölgesinden binlerce yöresel ürünü e-ticarete kazandıran HepsiTürkiye’den programıyla kutluyor. Yerel üreticileri destekleyerek yöresel kalkınmaya katkıda bulunmak, tüketicileri ise nitelikli gıdayla buluşturmak amacıyla hayata geçirilen HepsiTürkiye’den programı 300’den fazla yerel üreticinin, 172’si coğrafi işaretli 4 bine yakın ürününe Hepsiburada’dan ulaşma imkanı sunuyor. 

HepsiTürkiye’den programına dahil olan çiftçiler ve yerel üreticilerin bugüne kadarki ticaret hacmi 60 milyon TL’ye ulaştı. Bu hacmin yaklaşık 8 Milyon TL’si deprem bölgesindeki yerel üreticilere sağlandı. Kadın girişimcilerin e-ticarette yerini alması ve dijitalleşmesini de destekleyen Hepsiburada’nın HepsiTürkiye’den programında 21 kadın kooperatifi de yer alıyor. 

Hedef, Türkiye’nin 81 ili 922 ilçesinden en az 1 yerel üretici

Ticaretin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla kurulan Hepsiburada’nın bugün Nasdaq’ta işlem gören ilk ve tek Türk şirketi olduğunu vurgulayanHepsiburada Kurumsal İlişkiler, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörü Cem Tanır şunları ifade etti:

“Yerel ekonomilere ve kalkınmaya teknoloji ve e-ticaretle destek vermek Türkiye’de  ticareti dijitalleştirme vizyonumuzla yaptığımız çalışmaların önemli bir parçası. E-ticaretin Milli Takımı olarak, Türkiye’nin yerel üreticileri ve kadın girişimcileri için fayda ve değer yaratmayı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda HepsiTürkiye’den programının geldiği nokta bizim için gurur verici. Hedefimiz, Türkiye’nin 81 ili, 922 ilçesinin tamamından en az 1 yerel ürünü HepsiTürkiye’den programına dahil etmek. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde tüm yerel üreticilerimizi ve çiftçilerimizi ürünlerini tescilleyerek dijital dünyaya katılmaya davet ediyoruz. HepsiTürkiye’den programı kapsamında  verdiğimiz fayda, eğitim ve destekleri artırarak sürdüreceğiz.”

HepsiTürkiyeden avantajları yerel üreticiyi e-ticaretle buluşturuyor

Hepsiburada, HepsiTürkiye’den programına katılan yerel üreticilere yüzde 1+KDV komisyonla e-ticarete adım atma fırsatı sunuyor. Komisyon indiriminin yanı sıra ürünler için ücretsiz fotoğraf çekimi, dijital reklam, özel fiyatlarla kargo, kayıt, ürün listeleme ve panel yönetimi için destek ve eğitimler, e-ticaret eğitimi gibi pek çok avantaj ve destek de sağlıyor.

HepsiTürkiye’den ile e-ticarete başlamak isteyen yerel üreticiler program sayfasından başvuru yapabiliyor. İller bazında belirlenmiş yöresel ürün üreten, marka tescil belgesine sahip, coğrafi işaretli ürünse tescil sahibi kurum ile sözleşmesi bulunan, gıda kodeksine göre paketleme yapan ve ürünün ambalajlı görselini sunan tüm yerel üreticiler HepsiTürkiyeden programına katılabiliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR