Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaGündemHisse Senedi Yatırımcıları için Bayram Öncesi "Son Çıkış"

Hisse Senedi Yatırımcıları için Bayram Öncesi “Son Çıkış”

Gelecek hafta salı günü Kurban Bayramı nedeniyle 3,5 günlük tatile girecek olan Borsa İstanbul’da, yarın gerçekleştirilecek işlemlerin takası 3 Temmuz Pazartesi gerçekleştirilecek.

3,5 günlük tatile girecek olan Borsa İstanbul’da yarın gerçekleşecek işlemlerin takası 3 Temmuz Pazartesi gerçekleştirilecek. Bugün işlem yapan yatırımcının tahsilat ve ödemeleri pazartesi gününe, yarın gerçekleşecek işlemlerin takası ise 10 gün sonraya kalacak. 26 Haziran ve 27 Haziran yapılacak işlemlerin takası ise 4 Temmuz salı günü yapılacak.

Bloomberg HT’da yer alan habere göre; arife günü 3,5 günlük tatil öncesinde Pay Piyasaları saat 09.40’ta açılış seansı ile güne başlayacak ve sürekli müzayede işlemleri 10.00 ile 12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Kapanış seansı, emir toplama ve kapanış fiyatından işlemler ise saat 12.30 ile 12.40 arasında yapılacak.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) ise arife günü işlemler saat 09.30’da başlayacak ve seans, pay sözleşmeleri, endeks ve diğer sözleşmelerde saat 12.40’ta sonlanacak.

Borçlanma Araçları Piyasası’nda salı günü aynı gün valörlü Repo Karşılığı Menkul Kıymet Bildirimi işlemleri 11.50’ye kadar, diğer aynı gün ve ileri valörlü işlemlerin hepsi saat 11.30’a kadar yapılacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR