Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaEkonomiIFS, TARİHİNİN EN İYİ İLK ÇEYREK SONUCUNU ELDE ETTİ: YILLIK DÜZENLİ GELİRLER...

IFS, TARİHİNİN EN İYİ İLK ÇEYREK SONUCUNU ELDE ETTİ: YILLIK DÜZENLİ GELİRLER YÜZDE 26 ARTTI, NET GELİR 269 MİLYON EURO’YA ULAŞTI

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS, 2024 yılı ilk çeyreğinin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, yıllık düzenli gelirlerde (ARR) yüzde 26 ve cloud gelirlerinde ise yıllık yüzde 20 artış gösteren şirket, bu rakamlarla tarihindeki en iyi ilk çeyrek sonuçlarını elde etmiş oldu. IFS’in global sonuçlarına göre; şirketin 2024’ün ilk çeyreğindeki sürekli geliri yüzde 21 artışla 209 milyon Euro olurken, yine ilk çeyrek net geliri ise yüzde 16 artışla 269 milyon Euro olarak gerçekleşti.

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS, 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyreğe ait mali sonuçlarını açıkladı. IFS yarım asra yakın tarihindeki en iyi başlangıç yaptığı yılın ilk çeyrek sonuçlarına göre; şirketin düzenli gelirlerde (ARR) yıllık bazda yüzde 26, cloud geliri yıllık bazda yüzde 20 arttı. Lisans gelirlerindeki büyüme ise yıllık bazda yüzde 19 artış gösterdi. Aynı zamanda şirketin 2024’ün ilk çeyreğindeki lisans geliri, 2023’ün ilk çeyreğine göre yüzde 19 artışla 217 milyon Euro oldu. Şirketin 2024’ün ilk çeyreğindeki sürekli geliri, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre yüzde 21 artışla 209 milyon Euro olurken; 2024’ün ilk çeyreğinde net geliri de geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 16 artışla 269 milyon Euro olarak gerçekleşti.

“Sonuçlar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor”

IFS CEO’su Mark Moffat finansal sonuçlara ilişkin olarak: “Müşterilerimizi dinlemeye ve onlara değer sunmaya odaklanmamız bizi başarıya götürüyor ve her çeyrekte pazarın üzerinde performans göstermemizi sağlayan da bu anlayışımızın bir yansıması. Müşteri odaklılığımız yalnızca kültürümüze yerleşmedi, aynı zamanda ekosistemimize ve iş ortaklarımızın bizimle sundukları çalışmalara da hızla yayılıyor” dedi. Yapay zekanın müşterileri için büyük bir fırsat olduğunu ve IFS’in de onların bu potansiyelden yararlanmalarına yardımcı olacak benzersiz ürünler sunduğunu söyleyen Moffat, sözlerine şöyle devam etti: “Mevcut ürünlerimizle sorunsuz bir şekilde entegre olan ve oyunun kurallarını değiştiren sonuçlar sunmak için sahip olduğumuz verilerden yararlanan yapay zeka çözümleri geliştiriyoruz. İlk çeyreğin sonuçları da bize doğru yolda olduğumuzu ve vizyonumuzun kabul gördüğünü gösteriyor.”

Türk şirketlere yapay zekâ fırsatı!

IFS olarak hem globalde hem de Türkiye’de 6 yıldır kesintisiz olarak çift haneli oranlarda büyüdüklerine dikkat çeken IFS Türkiye CEO’su Ergin Öztürk ise “Bu büyümelerde global olarak yapılan atılımlar, bilhassa yapay zeka üzerindeki çalışmalar ve satın almalar çok önemli bir rol oynuyor. Bu da sadece yıldan yıla büyümeyi değil, yıllara yayılan istikrarlı bir büyüme eğrisini beraberinde getiriyor. Aynı şekilde ülkemizde de bu büyüme oranlarını yakalamak bizi çok mutlu ediyor. Ülkemizde IFS olarak yeni müşteriler elde ederken, mevcut müşterilerimizi de koruyor ve onlarla olan iş birliğimizi de güçlendiriyoruz. 20 yıldır binlerce şirketin dijital dönüşümüne katkıda bulunarak verimliliklerinin artmasına yardımcı olduk.” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR