Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaSektörelİpek Özgüden Özen 3 yıl daha TÜHİD bayrağını taşıyacak

İpek Özgüden Özen 3 yıl daha TÜHİD bayrağını taşıyacak

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin 14 Mayıs’ta düzenlenen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, İpek Özgüden Özen yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Bayrağı 3 yıl daha taşıyacak İpek Özgüden Özen, yeni dönem hedeflerini açıkladı.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) Olağan Genel Kurulu, 14 Mayıs 2024 Salı günü İstanbul’da gerçekleştirildi. 2021’den bu yana TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan On İletişim Ajans Başkanı İpek Özgüden Özen, üyelerin oylarıyla yeniden başkan seçildi.

Divan Kurulu’nun Meral Saçkan başkanlığında, Sibel Berkan ve Serap Gökçebay üyeliğinde yürütüldüğü toplantıda, 2024-2027 döneminde görev yapacak dernek organlarının seçimi yapıldı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü TÜHİD Olağan Genel Kurulu’nda üyelerin görüş ve önerileri de alındı.

52 yıl önce Prof. Dr. Alâeddin Asna tarafından kurulan TÜHİD’e ikinci kez Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen İpek Özgüden Özen toplantıda, 2021-2024 yıllarına ilişkin dernek faaliyetlerini aktararak, gelecek döneme dair görüşlerini şöyle paylaştı:

“TÜHİD’in 52 yıllık mirasını geleceğe taşımak için üyelerimizin güveniyle bir kez daha yola çıktık. İş dünyasından kamuya, akademik dünyadan medyaya, genç iletişimcilerden sivil toplum kuruluşlarına tüm iletişim profesyonellerine değer yaratmak üzere çalıştık. Üye sayımızı artırarak, sektörü bütünleştirdik. Halkla İlişkiler Meslek Yasası’nın çıkarılması konusunda girişim ve hazırlıklarımız oldu. İyi iletişimin, saygının ve etik değerlerin ön planda olması için çalışmaya devam ediyoruz. Gelecek dönem içinde de Başkanlar Danışma Kurulu, Akademik Danışma Kurulu, İletişim, Sürdürülebilirlik, Strateji ve Bilgi Üretimi Çalışma ile Meslek Yasası Çalışma Komisyonlarını da iş planımıza ekliyoruz. Bir önceki dönemde başlattığımız Afet Dönemi İletişimi, Eğitim ve Genç İletişimciler, Sürdürülebilirlik, Etik, Değerler ve Kaynak Yaratma komisyonları yeni dönemde de önceliklendirdiğimiz konular olacak. Bir ‘Halkla İlişkiler ve İletişim Enstitüsü’ kurma hayalimiz var. Kurucu Başkanımız Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın mesleğe kazandırdığı kültürü devam ettirmek istiyoruz. Yeni dönem Yönetim Kurulumuz, Dernek Organlarımız, Dernek Üyelerimiz ve tüm paydaşlarımızla çalışmalarımızı ileriye taşıyacağımıza, güçleneceğimize ve sinerjimizin artacağına yürekten inanıyoruz.” 

Üyelerin ismine özel hazırlanan üyelik ve yetki sertifikalarının da takdim edildiği  genel kurulda, 2024-2027 yılında TÜHİD organlarında görev alacak isimler aşağıdaki şekilde belirlendi. 

TÜHİD Yönetim Kurulu, bundan sonraki ilk toplantısında iş bölümü yaparak, yeni çalışma alanlarını belirleyecek.

TÜHİD OLAĞAN GENEL KURULU DERNEK ORGANLARI

Yönetim Kurulu

İpek Özgüden Özen On İletişim Ajans Başkanı

Ayşenur Aydın Opet Sürdürülebilirlik ve Kurumsal iletişim Grup Müdürü 

Şeref Gözütok Mark&Mark İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı

Başak Solmaz Karaüç TÜSİAD Kurumsal İletişim Direktörü

Gökhan Şengül İGA İstanbul Havalimanı Kurumsal İletişim Direktörü

Sevda Solak TimePR Kurucusu ve Ajans Başkanı

Serap Şahin Durak Pozitif PR Kurucusu ve Ajans Başkanı

Arif Sancaktaroğlu Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü

Gonca Karaüç           Effect BCW CEO’su

Arzu Deniz Aksoy Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü

Serhat Özkütükçü Denove Halkla İlişkiler Ajans Başkanı

Handan Erdoğdu Avrupa Kredi Büroları Birliği İletişim Komite Lideri

Arzu Çekirge Paksoy ARPR İletişim Kurucu Ortağı

Eda Zaloğlu BEE Company Communication Consulting Kurucusu

Denetleme Kurulu

Serap Gökçebay

Murat Göllü

Sibel Berkan

Elmas Nida Baykal Alkan

Karolin Eroğulları Ergin

Gizem Dağ

Disiplin Kurulu

Fügen Toksü

Sibel Asna

Seçil Şendağ

Prof. Dr. Serra Görpe

Esra Şengülen Ünsür

Doret Habib

Balotaj Kurulu

Meral Saçkan

Dr. Arın Saydam 

İdil Dorsan

Tümay Mercan

Derya Aslan

Yaprak Yapsan

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR