Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaGündemİstanbul'da ekmeğe zam gelebilir!

İstanbul’da ekmeğe zam gelebilir!

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ekmek, Un ve Unlu Mamuller Komitesi eski Başkanı Hasan Demir açıklamasında, İstanbul’da 240 gramlık ekmeğin 230 grama düşürülerek fiyatının 8 TL olmasını, 200 gramlık ekmeğin ise 7 liraya yükseltilmesini beklediklerini söyledi.

İstanbul’da ise ekmek zammı için bugün toplanacak olan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ekmek, Un ve Unlu Mamuller Komitesi’nin kararıyla netleşecek.

İzmir’de; fiyat tarifesindenki değişiklikle birlikte 200 gram olan ekmeğin fiyatı 7 liraya çıkmıştı. Sakarya ve Uşak’ta ekmek fiyatlarında ve gramajlarında değişimler yaşanmıştı.

Dünya.com’da yer alan habere göre; Komitenin eski Başkanı Hasan Demir, bugünkü toplantıda yüzde 33’lük zam talebin görüşüleceğini belirtti. İstanbul’da şu anda 240 gram ekmek 6 liradan, 200 gram ekmek ise 5 liradan satılıyor.

Demir, 240 gramlık ekmeğin 230 grama düşürülerek fiyatının 8 TL olmasını, 200 gramlık ekmeğin ise 7 liraya yükseltilmesini beklediklerini söyledi. Demir, açıklamalarında bunlarda da bahsetti: “Asgari ücret arttı. Şu an piyasada en kötü buğdayın çuvalı 500 lira. Yeni hasatta bu fiyatın en az 600 lira olmasını bekliyoruz. Öte yandan Toprak Mahsulleri Ofisi bize 350 liradan un veriyordu 1.5 yıldır. Ancak bu satış haziran itibarıyla durduruldu.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR