Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaSektörelKÖİ ARAŞTIRMA MERKEZİ ALANINDA DÜNYA BANKASI ONAYLI EĞİTİM VERECEK İLK KURULUŞ OLDU

KÖİ ARAŞTIRMA MERKEZİ ALANINDA DÜNYA BANKASI ONAYLI EĞİTİM VERECEK İLK KURULUŞ OLDU

Kamu Özel Sektör İş Birliği (KÖİ) Araştırma Merkezi, Dünya Bankası onaylı KÖİ eğitimi verecek akredite kurumlar arasına girdi. 

KÖİ Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Eyüp Vural Aydın, “ Dünyada bu eğitimleri veren belli başlı kurumlar var. Türkiye’den akreditasyonu alan ilk kurum olduk. Hedefimiz, İstanbul’u KÖİ alanında bir eğitim merkezi haline getirmek” dedi.

Kamu Özel Sektör İş Birliği (KÖİ) modelinin kamuoyuna doğru anlatılması yanı sıra işletme becerileri, doğru insan kaynağı kullanımı ve akademik anlamda yapılacak çalışmalara kaynak olmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren KÖİ Araştırma Merkezi, artık tüm dünyaya modelin sertifikalı eğitimini verebilecek. Dünya Bankası onaylı akreditasyon alan kurum; Ağustos ayı içinde eğitimlere başlıyor. Altı online dört yüz yüze olmak üzere yılda 10 eğitim planlanan sürece, akademisyenler, kamuda altyapı projelerinde çalışan uzmanlar, proje geliştiricilerin finans, hukuk, mühendis çalışanları başvurabilecek. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, aldıkları sertifikayla Dünya Bankası tarafından açılan sınavlara girme hakkı kazanacak ve tüm dünyada geçerli KÖİ Uzmanı belgesi alabilecek. Dünyada ilk kez Türkçe olarak da bu eğitimler verilebilecek.

İstanbul KÖİ Eğitim Merkezi Olacak

Uluslararası Sürdürülebilirlik Merkezi (ISRC) Baş Danışmanı David Baxter ve Dr. Eyüp Vural Aydın’ın eğitmenler olacağı sertifika programları sayesinde, yalnızca Türkiye için değil, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Balkan ülkelilerine kadar geniş bir coğrafyada en önemli sertifikalı eğitim veren kuruluş olmak amaçlanıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan KÖİ Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Eyüp Vural Aydın, dünyada bu eğitimleri veren az sayıda kurum olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’den akreditasyonu alan ilk kurum olduk. Hedefimiz, İstanbul’u KÖİ alanında bir eğitim merkezi haline getirmek” diye konuştu. Eğitimlerin, online ve fiziki olarak yılda 10 kere verileceğini söyleyen Aydın, “Toplam 22 saat sürecek eğitimlerde somut projelere yerinde ziyaretlerle ülke tanıtımına katkıda bulunacağız” dedi. Ağustos sonu ve Eylül başı olarak planlanan ilk online ve fiziki eğitimlere yoğun katılım beklediklerini vurgulayan Aydın; Türkiye’deki kamu kurumlarında çalışan finansçı, hukukçu ve mühendisler için özel programlar yapacaklarını da sözlerine ekledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR