Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSektörelPrysmian ABD’li rakibini satın aldı: Küresel büyümesini sürdürüyor

Prysmian ABD’li rakibini satın aldı: Küresel büyümesini sürdürüyor

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian, ABD’li rakibi Encore Wire’ı 3,9 milyar Euro karşılığında satın almak için anlaşma imzaladı. Prysmian CEO’su Massimo Battaini, satın alma işleminin hissedarlarına ve müşterilerine değer yaratma konusunda benzersiz fırsatlar sunacağını vurguladı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün öncüsü olan Prysmian, ABD’li rakibi Encore Wire’i 3,9 milyar Euro karşılığında satın almak için anlaşma imzaladı. Geniş bakır, alüminyum elektrik teli ve kablo üreticisi olan Encore Wire, üretimini Teksas’ta gerçekleştiriyor. Bu yılın ikinci yarısında tamamlanması beklenen satın alma işlemi sonrasında Prysmian’ın ürün çeşitliliğine ve coğrafi büyüklüğüne de büyük bir katkı sağlanacak. Dünyanın kablo ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Prysmian , 2011 yılında Draka’yı ve 2018 yılında da General Cable’ı bünyesine katmıştı.

“Prysmian için bir dönüm noktası temsil ediyor’’

Prysmian CEO’su Massimo Battaini, gerçekleştirdikleri satın alma işlemine dair şunları söyledi: ‘’Encore Wire’ı satın almak, Prysmian için bir dönüm noktası temsil ediyor. Hissedarlarımıza ve müşterilerimize değer yaratma konusunda stratejik ve benzersiz bir fırsat sunuyor. Prysmian bu işlem sayesinde Kuzey Amerika’daki varlığını artıracak, portföyünü geliştirecek ve büyüme sürecine de önemli ölçüde katkı sağlayacak. Bu anlaşma neticesinde, dünya kablo sektörüne çok daha güçlü bir ürün ve hizmet yelpazesi ile inovatif çözümler sunmaya devam edeceğiz. Sektördeki sağlam duruşumuz ile ilerlediğimiz başarı yolumuzda daha güçlü ve emin adımlar atacağız.’’

‘’Prysmian ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz’’

Encore Wire ve Prysmian tamamlayıcı organizasyonlar olduğunu vurgulayan Encore Wire CEO’su Daniel L. Jones, ‘’Encore Wire, Prysmian’ın bir parçası olarak parlak bir geleceğe adım atıyor. Daha büyük ve küresel bir operasyonun parçası olmak, çalışanlarımız için de ek gelecek fırsatları getirecektir. Bu değer artırıcı birleşimi tamamlamak ve tüm paydaşlarımıza getireceği önemli faydaları gerçekleştirmek için Prysmian ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz’’ dedi.

Küresel etkinliğini gözler önüne serdi

150 yıllık deneyimiyle enerji ve dijital dönüşümde liderlik eden küresel bir kablolama çözümleri sağlayıcısı olan Prysmian, coğrafi kapsamı, geniş ürün yelpazesi, teknoloji liderliği ve inovasyon geçmişine dayalı güçlü müşteri tabanını, bu satın alma ile birleştirerek küresel etkinliğini bir kez daha gözler önüne serdi. 50’den fazla ülkede yaklaşık 30.000 çalışanı, 108 fabrikası ve 26 Ar-Ge merkezi deneyimiyle Prysmian, şebekeler, elektrifikasyon ve elektrik dağıtım alanlarında, pazarın temel etkenleriyle mükemmel uyum sağlayan esnek, yüksek performanslı, güvenilir, sürekli ve yenilikçi kablo çözümleri geliştirmeyi etkin bir şekilde sürdürüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR