Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGündemRusya’dan Türkiye’ye Para Transferi Yıl Sonu Başlayacak

Rusya’dan Türkiye’ye Para Transferi Yıl Sonu Başlayacak

Rusya’nın en büyük ikinci bankası olan VTB’den yapılan açıklamada yıl sonu Türkiye’ye para transferinin başlayacağı belirtildi. VTB’nin başkan yardımcısı Anatoliy Peçatnikov, para transferinin yapılacağı 11 ülke içinde Türkiye’nin de olduğunu belirterek, “Yıl sonuna kadar bu ülkelerin sayısını Türkiye ve Hindistan dahil olmak üzere 2,5 kat artırmayı planlıyoruz” dedi.

KİLİT ÜLKE TÜRKİYE

Rusya’nın en büyük ikinci bankası olan VTB’nin başkan yardımcısı Anatoiy Peçatnikov, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Peçatnikov, sınır ötesi para transferlerinin hızla arttığını ve artmaya devam edeceğini belirtti. Bu kapsamda ülkeler arasında daha seri para transferi gerçekleşmesi için alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen Peçatnikov, “Bu alanda Türkiye ve Hindistan, ortaklık kurduğumuz ve turist akışının bulunduğu ülkeler olarak kilit ülkeler” diye konuştu.

66 BİN KEZ PARA TRANSFERİ YAPILDI

Perakende müşterilerin VTB ile 11 ülkeye para transferi yapabildiklerini aktaran Peçatnikov, “Yıl sonuna kadar bu ülkelerin sayısını Türkiye ve Hindistan dahil olmak üzere 2,5 kat artırmayı planlıyoruz” dedi. Peçatnikov, ayrıca bu yılın ilk 5 ayında bankanın perakende müşterilerinin yurt dışına 66 binden fazla para transferi gerçekleştirdiğini ve bu rakamın geçen yılın aynı dönemine kıyasla 2,5 kat daha fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR