Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaSektörelŞehrin kalbinde 'Bir İstanbul Masalı'

Şehrin kalbinde ‘Bir İstanbul Masalı’

İstanbulda, şehrin kalbi Gümüşsuyunda bulunan CVK Park Bosphorus Hotelin lobi alanı yenilendi. Bir lounge & bar alanı olarak yeniden tasarlanan bölümde, consept store Casa Miraggio ve Uzak Doğu restoranı Kumiko Sushi & More yer alıyor. Otelin lobisinde konumlanan Ressam İsmail Acar’ın “Bir İstanbul Masalı” adlı yağlı boya tablosu ise konuklarını kentin tarihine bir yolculuğa çıkarıyor.

Ünlü Ressam İsmail Acar’dan İstanbul’u Konu Alan En Büyük Sanat Eseri…

Kentin binlerce yıl öncesine uzanan tarihini, tuval üzerinde yeniden yaratan Ressam İsmail Acar’ın görkemli eseri “Bir İstanbul Masalı”, CVK Park Bosphorus Hotel’de sanatseverleri karşılıyor.  Tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle yapılan 264 cm x 664 cm ebatlarındaki bu eser, bugüne kadar bir otel lobisinde sergilenen ve  İstanbul’u konu alan en büyük sanat eseri olma özelliği taşıyor. Dolmabahçe Sarayı’ndan Galata Kulesi’ne, Ayasofya’dan Aşkenaz Sinagogu’na, Süleymaniye Camii’nden Taksim Atatürk Cumhuriyet Anıtı’na kadar şehrin ikonik eserlerini benzersiz bir ahenkle bir araya getiren “Bir İstanbul Masalı”, artırılmış gerçeklik deneyimi de sunuyor. Sanatseverler, eser üzerindeki Yılanlı Sütun, Fatih Sultan Mehmet, İO ve Poseidon, Bulgar Kilisesi, Dört At Heykeli, İkinci Ayasofya ve Park Hotel gibi figürleri cep telefonundan tarayabilecek ve bu 6 farklı ikonun hikâyesini dinleyebilecek. 

Uzak Doğu mutfağının geleneksel lezzetleri Kumiko Sushi & More’da

CVK Park Bosphorus’un yenilenen ve deneyim alanına dönüşen lobisi, Uzak Doğu mutfağının inceliklerini Kumiko sanatının zarafeti ile yansıtan Kumiko Sushi & More’a ev sahipliği yapıyor. Japon ahşap işçiliği sanatı Kumiko’dan ve Japon Kültürü’nün sembolü olan kiraz çiçeği Sakura’dan ilham alan Kumiko Sushi & More, Uzak Doğu mutfağının geleneksel lezzetlerini modern sunumlarla harmanlıyor. Kumiko Sushi & More, 40 kişi kapasiteli restoran alanının yanı sıra online siparişler için de hizmet veriyor. 

Sizin ve evinizin son trendlerinin adresi: Casa Miraggio

CVK Park Bosphorus Hotel’in yenilenen lobi alanında konumlanan konsept mağaza Casa Miraggio, modaya uygun dekorasyon ve kişisel ürünleriyle fark yaratıyor. “Sizi ve evinizi hayallerinizle donatıyoruz” mottosuyla yola çıkan Casa Miraggio, eşsiz ürünleriyle meraklılarını bekliyor. 

Doğa Dostu Evergreen Bahçe ve Özel Etkinlik Alanı Prestige Suites

Otelin balo salonu katında yer alan yaklaşık 2000m² yeşil duvar alanı ile doğadaki doğal ve doğal görünümlü materyallerin özel bir tasarımla bir araya getirilerek sunulduğu Evergreen dikey bahçe; açık hava fuaye alanı, özel etkinlik alanı ya da toplantı molaları için en uygun tercih olurken tüm bu değişime CVK Park Prestige Suites alanı da ayak uyduruyor. Yenilenen bahçe peyzajlarıyla yemyeşil bir atmosfere kavuşan CVK Park Prestige Suites, iş seyahatleri ya da tatil günlerinde sunduğu konfor, lüks ve kişiye özel hizmet ile beklentilerin ötesine geçiyor. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR