Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaGündemTemmuzda Doğal Gaz Satış Fiyatlarında Bir Değişiklik Yok

Temmuzda Doğal Gaz Satış Fiyatlarında Bir Değişiklik Yok

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), temmuz itibariyle sanayi kuruluşları ve mesken abonelerinin tarifelerinde, ayrıca elektrik üretimi için kullanılan gazın satış fiyatında herhangi bir değişiklik olmadığını duyurdu.

BOTAŞ, temmuz ayı itibarıyla elektrik üretimi, sanayi kuruluşları ve mesken aboneleri için doğal gaz satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığını duyurdu.

BOTAŞ’ın internet sitesinde temmuz ayı için yayımlanan tarifeye göre, mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretimi için geçerli olan fiyatlar sabit kaldı.

Buna göre, BOTAŞ, konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine uygulayacağı doğal gaz satış fiyatının 1000 metreküp için 4.080 Türk lirası olacağını bildirdi.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre; Sanayi aboneleri için ise kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 7.124 Türk lirası, kademe 2 için ise 9.478 Türk lirası olarak belirlendi.

Elektrik üretimi amaçlı doğal gaz tarifesinde ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 10.000 Türk lirası olarak açıklandı.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.” ifadesi kullanıldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR