Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaTeknolojiThreads'in aktif kullanıcı sayısında büyük düşüş

Threads’in aktif kullanıcı sayısında büyük düşüş

Meta’nın 34 gün önce kullanıma sunduğu Twitter rakibi uygulaması Threads, kullanıcıları elinde tutmakta zorlanıyor. İlk gününde büyük bir kullanıcı sayısıyla açılış yapan uygulama kan kaybetmeye devam ediyor.

Pazar araştırma firmaları Similarweb ve Sensor Tower’ın verileri, Meta’nın karşılaştığı zorlukları belirtti.

Uygulamanın lansmanına kıyasla yüzde 82 düşüş

Sensor Tower’a göre 31 Temmuz itibariyle Threads’in günlük aktif kullanıcı sayısı lansmana kıyasla %82 azaldı ve her gün sadece sekiz milyon kullanıcı uygulamaya erişiyor. Sensor Tower’a göre bu sayı, günlük aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 44 milyona ulaştığı uygulamanın piyasaya sürülmesinin ertesi gününden bu yana görülen en düşük sayı.

Şirketin bildirdiğine göre, Threads kullanıcıları ilk gün uygulamayı ortalama 14 kez açarken ve ortalama 19 dakikalarını uygulamada gezinerek geçirirken, ay sonunda bu rakamlar keskin bir düşüş gösterdi.

“Uygulamada harcanan süre günde 2,9 dakikaya düştü”

NTV’de yer alan habere göre; Sensor Tower’da kıdemli analist Abe Yousef, 1 Ağustos itibariyle Threads’in günlük ortalama harcama süresinin günde sadece 2,9 dakikaya düştüğünü ve insanların uygulamayı kullanarak günde sadece 2,6 oturum açıldığını belirtti.

En sert düşüş ise Threads lansmanından hemen sonraki iki hafta içinde gerçekleşti. Ancak yeni veriler düşüşün nasıl devam ettiğini ve etmekte olduğunu gösteriyor. Hatta verilere göre; Threads’in günlük aktif kullanıcı sayısı her gün yaklaşık %1 oranında düşmeye devam ediyor.

“Threads konusunda iyimseriz”

Uygulama konusunda iyimse olduğunu vurgulayan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, “İlk günden itibaren eşi benzeri görülmemiş bir büyüme kaydettik ve daha da önemlisi her gün beklediğimden daha fazla insanın geri geldiğini görüyoruz. Şimdi de elimizde tutmaya ve temel unsurları geliştirmeye odaklandık. Bundan sonra da topluluğu mümkün olduğunu düşündüğümüz ölçekte büyütmeye odaklanacağız.” şeklinde bir açıklama yapmıştı. tarihin en hızlı büyüyen uygulamalarından olduğunu vurgulayan Zuckerberg, 100 milyondan fazla kişinin Threads’e kaydolduğunu açıklamıştı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR