Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGündemTürkiye ile Suudi Arabistan arasında anlaşma

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında anlaşma

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Bender bin İbrahim El-Harif’le görüşmesine ilişkin sosyal medya platformundan paylaşımda bulundu.

Dünya.com’da yer alan habere göre; Bolat, El-Harif ve heyetiyle bakanlıkta bir araya geldiklerini belirtirken, X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

“Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Sayın Bandar Alkhorayef ve heyeti ile Bakanlığımızda bir araya geldik.

Suudi Arabistan ve Türkiye arasındaki karşılıklı ticareti ve özellkle imalat sektöründe karşılıklı yatırımlarımızı arttırmak üzere güçlü bir plan hayata geçireceğiz. Bu kapsamda özellikle ihracat stratejilerimiz ve sektörel ortaklıklar alanında işbirliğine yönelik bir Mutabakat Zabtını da önümüzdeki günlerde imzalayacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Cidde ziyaretinin üzerinde inşa edilecek bu işbirliği ile Suudi Arabistan Ulusal Sanayi ve Madencilik Stratejisi ve Suudi 2030 Vizyonu çerçevesinde firmalarımızın Suudi Arabistan’daki projelerden daha fazla pay alması hususunda ortak çalışmaya devam edeceğiz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR