Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaSektörelTürkiye Yapay Zeka Zirvesi 31 Ekim-1 Kasım’da gerçekleştirilecek

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi 31 Ekim-1 Kasım’da gerçekleştirilecek

Türkiye’nin en büyük yapay zeka etkinliğinde tüm YZ ekosistemi bir araya gelecek

Yapay zekayı takip etmeyi seven herkesin merakla beklediği, Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin düzenlediği Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nin tarihleri açıklandı. Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan zirve 31 Ekim-1 Kasım 2024 tarihleri arasında “Yapay Zeka Çok Gerçek” teması ile gerçekleştirilecek. Ağ iletişiminden son yapay zeka teknolojilerine, sektörel uygulamalardan global ekosistemlere kadar birçok konunun ele alınacağı zirvede, yapay zeka eğitimleri de verilecek.

Türkiye’de yapay zeka farkındalığını artırmak ve ekosistemi geliştirmek amacıyla kurulan Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi (TRAI), Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen konuşmacılar ve katılımcıları 7. kez Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nde bir araya getiriyor. “Yapay Zeka Çok Gerçek” teması ile düzenlenecek Türkiye’nin en büyük yapay zeka zirvesinin ilk günü fiziksel olarak 31 Ekim’de Wyndham Grand İstanbul Levent’te, ikinci günü ise 1 Kasım’da online olarak gerçekleştirilecek.

“Yapay Zeka Çok Gerçek”

Yapay zeka, bir bilim kurgu kavramı olmaktan çoktan çıktı ve günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Artık pek çok sektörde aktif olarak kullanılan yapay zeka teknolojileri hayatımızın hemen her alanında yer alıyor. Bugün, yapay zekanın gücüyle çalışan bazı sistemler ünlü Turing Testi’ni geçmeye başladı. Bu gelişmeler, yapay zekanın sadece teknolojik bir yenilik değil, aynı zamanda toplumsal ve ekonomik bir dönüşüm aracı olduğunu da gösteriyor.

Yapay zekanın neden bu kadar etkili olduğu, nasıl bu kadar hızlı ilerlediği ve gelecekte bizi nelerin beklediği konuları, bu yılki Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nde kapsamlı bir şekilde ele alınacak. “Yapay Zeka Çok Gerçek” teması altında gerçekleştirilecek bu zirve, katılımcılara yapay zekanın bugünkü ve gelecekteki etkilerini derinlemesine anlama ve tartışma alanı sunacak.

Girişimler, yatırımcılar ve sektör profesyonelleri buluşacak

Türkiye yapay zeka ekosisteminde yer alan girişimlerle yatırımcıları ve sektör profesyonellerini buluşturacak olan zirve, yenilikçi fikirlerin paylaşılmasına ve iş birliklerinin geliştirilmesine de olanak tanıyacak. Yapay zeka alanında önde gelen konuşmacıların sunumlarına ev sahipliği yapacak zirvede Türkiye’deki ve dünyadaki yapay zeka gelişmeleri, global trendler ve yapay zekanın gerçek kullanım alanları ele alınacak. Bu değerli konuşmaların yanı sıra fuaye alanında yer alan sponsor ve yapay zeka girişimi stantları ile teknoloji üreticisi ve kullanıcıları bir araya gelecek. Etkinliğin ilk gününde etkileşim ve iş birliği fırsatı olacak.

İkinci gün online olarak gerçekleştirilecek zirvede ise başarılı yapay zeka girişimcileri, akademisyenler ve küresel teknoloji şirketleri konuşmacı olarak yer alacak. Katılımcılara yapay zeka alanındaki gelişmeleri anlatarak, farklı oturumlarda eğitimler verecek.

280 kurum ve 1200 katılımcı bekleniyor

2018 yılından bu yana her sene düzenli olarak gerçekleştirilen zirve, şimdiye kadar yaklaşık 600 konuşmacıya, online ve fiziksel olarak 100 binden fazla katılımcıya ev sahipliği yaptı. Bu yıl 50+ oturum, 8 panel ve 5 eğitim oturumunun gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’ne 280 kurumun katılması bekleniyor. Türkiye’nin en köklü ve en kapsamlı yapay zeka etkinliği olan Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nin biletleri çok yakında satışa sunulacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR