Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSektörelYAPI KREDİ AZERBAYCAN, BANKALAR BİRLİĞİ’NDEN ÖDÜL ALDI

YAPI KREDİ AZERBAYCAN, BANKALAR BİRLİĞİ’NDEN ÖDÜL ALDI

Yapı Kredi Azerbaycan; kurumsal sosyal sorumluluk, istihdama destek ve sürdürülebilir bankacılık alanındaki çalışmalarıyla Azerbaycan Bankalar Birliği tarafından ödüle layık görüldü.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde, “VII. Uluslararası Bankacılık Forumu” ve “Aybüke: Öğretmen Oldum Ben!” sinema filminin tanıtım törenine sponsorluğu ile ödül alan Yapı Kredi Azerbaycan, “İstihdam Destek” projesiyle de Karabağ savaşına katılanlar ve şehit ailelerinin de aralarında bulunduğu 8 aileye iş kurmaları için gerekli desteği bedelsiz sağladığından dolayı ödüllendirildi.

Sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarıyla da ödül layık görülen Banka, Azerbaycan Bankalar Birliği’nin 10 yıl boyunca yılda 100.000 adet ağaç dikme projesinde yer aldı. Ayrıca, Banka Genel Müdürlük binasında, daha temiz suya erişim ve su israfını önlemek amacıyla dispenser kurdu.

“Sürdürülebilirlik ana gündem maddemiz olmaya devam edecek.”

Kazandıkları ödüllerden dolayı duyduğu mutluluğunu dile getiren Yapı Kredi Azerbaycan Genel Müdürü Cenk Yüksel konuyla ilgili şunları söyledi: “Kurumsal sosyal sorumluluk, istihdama destek ve sürdürülebilir bankacılık alanındaki çalışmalarımızla, Azerbaycan’da da sektöre ve topluma katkı sağlamaya devam ediyoruz. Toplumsal faydayı her zaman işin kalbinde tutan bir kurum olarak sponsorluklarımızla ve İstihdam Destek projemizle; Karabağ savaşına katılanlar ve şehit ailelerinin aralarında bulunduğu 8 aileye iş kurmaları için gerekli desteği sağladık. Bunlara ek olarak, Sürdürülebilir Bankacılık Projeleri ile de birçok etkinlikte yer aldık. Örneğin Yapı Kredi Azerbaycan olarak, IREC – Yeşil Enerji ve Karbon Sıfır sertifikalarını almaya hak kazandık. Bankamız tarafından hazırlanan elektronik belgeler formunun saklanması ve mobil bankacılık hizmetlerimiz sayesinde, 2022 yılı verilerine göre kâğıt kullanımı tasarrufunda yüzde 176 oranında artış elde ettik. Böylece, internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri sayesinde 110.618 evraktan tasarruf ederek çevresel duyarlılığımızı ön plana çıkardık. Çalışanlarımız arasında çevrenin korunmasına yönünde duyarlılık oluşması için ise “Çevre yönetim sistemi” elektronik eğitim programımızı çalışanlarımıza sunduk. Tüm sürdürülebilirlik çalışmalarımıza bir adım önde devam ederken Yapı Kredi Azerbaycan olarak, topluma faydalı hizmetlerimizi de aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR