Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemYAPI KREDİ’NİN YARINLARA KARTOPU EĞİTİMLERİ TRABZON’A GELİYOR

YAPI KREDİ’NİN YARINLARA KARTOPU EĞİTİMLERİ TRABZON’A GELİYOR

Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen hayata geçirilen Yapı Kredi’nin Yarınlara Kartopu projesi Trabzon’a geliyor. 0-6 yaş grubundaki çocukların gelişimini ve bu amaçla ebeveynlerini destekleme amacını taşıyan eğitimler, 2 Temmuz Çarşamba günü saat 18.30’da Yapı Kredi Trabzon Şubesi’nde, Prof. Dr. Selçuk Şirin’in katılımıyla herkese açık ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Proje ile çocukların sosyal, duygusal, fiziksel ve bilişsel becerilerinin gelişmesine destek olunması ve ebeveynlerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Yarınlara Kartopu kapsamında, Prof. Dr. Selçuk Şirin ve seçkin akademisyenlerden oluşan uzman proje ekibinin danışmanlığında, 0-6 yaş arası çocuklara gelişimsel olarak uygun deneyimler sağlamak için farklı konularda eğitim içerik ve setleri hazırlandı. Tüm bu eğitim ve gelişim materyalleri ile çocukların bilişsel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra ebeveynlere de çocuk gelişimi hakkında temel bilgi ve kaynaklar sunularak daha sağlıklı, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirilmesine destek olunması amaçlanıyor.

Projenin ilk yıl uygulaması, deprem bölgesinde 3-6 yaş arasını kapsıyordu. Bu yıl ise tüm Türkiye’ye yayılan Yarınlar Kartopu ile ilk 5 yılın sonunda çocuklar, 36 kitaptan oluşan bir kitaplığa sahip olacak. Öte yandan Yarınlara Kartopu web sitesindeki ücretsiz eğitim içerikleri ile uygulayıcılara; çocukların bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimi üzerine içerik kütüphanesi sunuluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR