Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaSektörelYeni İnci, Doğu Avrupa’ya açılıyor

Yeni İnci, Doğu Avrupa’ya açılıyor

Türkiye’de iç giyim sektörünün lider markalarından Yeni İnci hem ulusal hem de global pazardaki yatırımlarına devam ediyor. Küresel marka olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Yeni İnci, Makedonya üzerinden Doğu Avrupa pazarına açılmaya hazırlanıyor.

İç giyim sektörünün öncüsü olan ve sektörün yüzde 35’ini yöneten Yeni İnci, Makedonya üzerinden Doğu Avrupa’ya açılmaya hazırlanıyor. Üretiminin yaklaşık yarısını 50’den fazla ülkeye ihraç eden Yeni İnci, Makedonya’dan başlayarak Hırvatistan, Arnavutluk, Kosova gibi tüm Doğu Avrupa ülkelerinde söz sahibi olmak istiyor.

Üretim ve yatırım konusunda oldukça hassas olduklarını vurgulayan Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan; Hem küresel hem de yerel pazarlarda var olabilmenin en temel kuralı çalışmak ve üretmektir. Biz de Yeni İnci olarak, kurulduğumuzdan günden bu yana markalaşma ve kurumsallaşma doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her ne şartta olursa olsun çalışmalı ve üretmeye devam etmeliyiz. 2024 yılında da bu vizyonla hareket edeceğiz. Önceliğimiz Makedonya üzerinden tüm Doğu Avrupa ülkelerine dağıtım yapmak. Ayrıca bu yıl e-ihracata da ağırlık vererek uzak pazarlarda etkin olmayı hedefliyoruz.’ diye konuştu.

15 farklı üretim tesisiyle yılda 7 milyon adet üretim yapan Yeni İnci, her yıl kapasitesini de yüzde 10 artırmayı hedefliyor. Uzun yıllardır e-ticaret kanalını da aktif kullanan Yeni İnci, 2024 hedefleri doğrultusunda e-ihracat alanına da yatırım yapmaya hazırlanıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR